RMCF0805FT5M11
Mfr.Part #
RMCF0805FT5M11
Description
RES 5.11M OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
5.11 MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%